ظرف مسی سه پایه ای که دمای غذا را تنظیم می کرد

حقیقتی که باید در مورد ظرف مسی سه پایه بدانید: قبل از خرید ظروف مسی، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

از آنجایی که مس رسانای خوبی است، به سرعت گرم می شود؛ مس یکی از بزرگترین هادی های حرارتی در قلمرو فلزات است. برخلاف چدن، مس به سرعت گرم می شود، بنابراین نیازی به گرم کردن آن ندارید. همچنین بهتر است ظرف خالی را گرم نکنید.

مس یک رسانای عالی گرما است، بنابراین به طور یکنواخت گرم می شود. لازم نیست نگران هر نقطه داغی باشید که غذای شما را می سوزاند. برای زمانی که به دمای ثابت نیاز دارید، ظروف مسی راه حلی است.

ظروف مسی اغلب با نیکل، قلع یا فولاد ضد زنگ پوشانده می شوند تا از واکنش بین مس و سایر عناصر جلوگیری شود. این کمک می کند تا غذای شما ایمن و سالم بماند.

فلزاتی که بیشتر برای پوشاندن ظروف مسی استفاده می شود بسیار سخت و مقاوم در برابر خوردگی هستند. با این حال، اگر مس قلع شده داشته باشید، مهم نیست که چقدر خوب از آن مراقبت کنید، در نهایت از بین می رود. اگر آستر قلع آسیب دیده است، همیشه می توانید قابلمه ها و تابه های مسی خود را در صورت نیاز دوباره قلع کنید.

چرا آشپزی در ظروف مسی را در نظر بگیرید؟ مس نه تنها زیباست. همچنین در هنگام آشپزی با دادن دست کمکی به شما کمک می کند.

مس یک رسانای گرما فوق العاده است: به سرعت گرم می شود و گرم می ماند و توزیع یکنواخت گرما و در نهایت پخت یکنواخت ظرف شما را تضمین می کند.

این بدان معناست که شما هرگز نگران لکه های سیاه سوخته روی ظروف یا سوختن مجدد نخواهید بود، به همین دلیل است که ما به عنوان دست کمکی یاد می کنیم.

در حالی که ما شما را در اینجا داریم، یک چیز وجود دارد که مایلیم روی آن رکورد بزنیم: مس ممکن است با خیال راحت پخته شود تا زمانی که در روکش فلزی غیر واکنشی دیگری محصور شده باشد.

اکثر اوقات، آسترها از نیکل، قلع یا فولاد ضد زنگ تشکیل شده اند. هر چیزی داخل این گلدان ها می رود. آستر فلزی شما و غذایتان را ایمن نگه می دارد.